top of page
BYF_024_GAD7635_s copy.jpg
קהילת הבוגרים

קהילת הבוגרים

תכנית עמיתי ברונפמן היא מסע שמתחיל בכיתה י"א וממשיך ללוות אותך לאורך החיים

כל מחזור שמסיים את שנת העמיתים, מצטרף לקהילת הבוגרים שלנו שמונה למעלה מ-450 חברות וחברים בישראל. יחד עם בוגרי התוכנית בצפון אמריקה, רשת הבוגרים מונה למעלה מ-1,300 חברים וחברות. הקהילה משמשת כרשת קהילתית חברתית, ערכית ומקצועית שמהווה מנוף לעשייה חברתית ומשמשת

BYF_002_GAD7373_s - Copy copy.jpg
ארועי בוגרים

אירועי בוגרים

אירועי הבוגרים הם הזדמנות לשבור שגרה, לקחת רגע לעצמך, ולהשתתף בפעילויות שמאפשרות נקודת מבט שונה, מרעננת וממלאה בהשראה.

הם גם הזדמנות להיפגש, להכיר, להעמיק קשרים וליצור חדשים. אחת לשנה מתקיימת שבת בוגרים, בה נפגשים ששת מחזורי הבוגרים הצעירים ביותר, במטרה להכיר, ליצור קשרים, לקבל השראה, ולהתרפק שוב על אווירה שמזכירה במשהו את הסמינרים בשנת העמיתים. אירוע שנתי נוסף הוא תוצרת בוגרת, הזדמנות להכיר מקרוב עשייה מעוררת השראה של בוגרי ובוגרות התוכנית בתחום מסויים. בשנים האחרונות קיימנו אירועי "תוצרת מהסרטים" בדגש על עשייה קולנועית, "תוצרת אקדמית", וגם "תוצרת מגוונת" שנעה בין עיסוק בסוגיה תלמודית לעבודה בסנגוריה הציבורית. לאורך השנה מתקיימים בשוטף אירועי נקודת מבט שעוסקים בתחומי עניין שונים כמו אקולוגיה, פוליטיקה, כתיבה, ועוד.

קרן יזמות הבוגרים

קרן יזמות הבוגרים

קרן היזמות תומכת בפרוייקטים חברתיים ברוח ערכי ברונפמן שיזמו חברי קהילת הבוגרים, או שמתקיימים בהובלתם, בארץ ובחו"ל. הקרן קמה כמיזם משותף לבוגרי תכניות העמיתים בישראל ובצפון אמריקה מתוך מטרה לעודד מנהיגות ועשייה למען עיצוב העולם היהודי והחברה הישראלית ולחזק את קהילת הבוגרים כפורום בין-לאומי הפועל יחד כדי לקדם השפעה ועשייה בתחומים כמו מעורבות ואחריות חברתית, פלורליזם, חדשנות בקהילה, וחיזוק של קשרי יהדות ישראל וצפון אמריקה. 

הקרן, שמנוהלת על-ידי בוגרי התוכנית, מגייסת מדי שנה תרומות קטנות ממאות בוגרי הקהילה ובני משפחותיהן ומחלקת מתוך הסכום שנאסף מענקים לעשרות פרוייקטים המקדמים את ערכי הליבה שלה. בנוסף, כל מיזם, בין אם זכה בתמיכה כלכלית או לא, זוכה גם לתמיכה בצורה של סיוע בפרסום ויחסי ציבור, ייעוץ ארגוני וחינוכי, וסיוע בחיבורים לבוגרים נוספים וארגונים שותפים שבאפשרותם לתרום למינוף הפרוייקט וביסוס יכולתו להתקיים באופן עצמאי תוך גיוס שותפים והרחבת העשייה. קול קורא לתמיכות והגשת בקשות למענקים מפורסם מדי שנה באמצעות הניוזלטר של קהילת הבוגרים.

פרייקטים שזכו

הטרמפיסטים

יאיר אגמון | 2004

נובי גוד ישראלי

אלקס ריף | 2003

סדרת הרשת הדוקומנטרית של יאיר אגמון מתחקה אחרי זן הולך ונעלם בצל איומים בטחוניים, אפליקציות נסיעה וניכור גובר. בתמורה לטרמפ למחוז חפצם במכונית האדומה של אמא שלו, אגמון מקבל מהטרמפיסטים סיפורים, מחשבות, רעיונות; זווית מרעננת על המקום שאנחנו חיים בו ועל הקשר בין נופי המולדת לתבניותיהם - האנשים עצמם. העונה הראשונה של הסדרה צולמה כסדרת רשת עצמאית, תמיכת קרן היזמות סייעה במימון עריכת העונה ובתרגום שלה לאנגלית במטרה לאפשר גם לקהל שאינו דובר עברית לזכות בהצצה הייחודית הזו לגוונים השונים של החברה הישראלית.

חג השנה האזרחית החדשה נחגג מדי שנה בבתיהם של מאות אלפי דוברי רוסית בישראל. אבל גם 25 שנים לאחר העליה הגדולה של יהודי ברית המועצות, בכלל החברה הישראלית נוטים לתפוס את החג כחגיגות ה"סילבסטר". במטרה לאפשר חיבור והיכרות של החברה הישראלית לגווניה עם המסורות והתרבות שמביאים איתם ישראלים דוברי רוסית, חברי הבריגדה התרבותית מקבוצת דור 1.5, יזמו את נובי גוד ישראלי והזמינו את הציבור בישראל להכיר את המסורת הנפלאה הזאת באמצעות הנגשה של מידע והזמנה להתארח בחגיגות נובי גוד בבתים דוברי רוסית. תמיכת קרן היזמות סייעה בהצלחת הפרוייקט בשנתו הראשונה.

בין הפרוייקטים שזכו לתמיכת הקרן

בר קיימא-התנועה לקיימות עברית / נפתלי אופנהיימר | 2011

בית"ר ירושלים נשים נועה אברהם | 2011

בר קיימא היא תנועת חברים צעירה שפועלת לחבר בין אקולוגיה וציונות, או בקיצור - "קיימות עברית". אחד ממוקדי הפעילות המרכזיים של התנועה היא מסגרות קדם צבאיות, במטרה לבסס מנהיגות ירוקה בקרב הציבור הממלכתי. בצד הפעילות הזו, פועלת התנועה לחזק את החיבור הקהילתי בין חבריה במטרה לעודד פעילות משותפת. בתמיכת קרן היזמות, התנועה קיימה שני ימי השתלמות בתל-אביב-יפו ל-35 חברים, חברות, פעילים ופעילות בתנועה.

קבוצת הכדורגל לנשים של מועדון בית"ר ירושלים נוסדה מחדש על-ידי נועה אברהם אחרי שנים ארוכות בהן לא הייתה פעילה, ובתקופה בה לא פעלה בירושלים אף קבוצת כדורגל לנשים. למרות קשיים ואתגרים תקציביים, הקבוצה הצליחה לקום, להתחרות ואף לעלות ליגה. אך עם פרוץ מגיפת הקורונה, הפעילות הוקפאה. מענק קרן יזמות הבוגרים איפשר לנועה לקיים סמינר העצמה עבור שחקניות הקבוצה ולהצליח לייצר המשכיות למפעל המשמעותי הזה.

untitled (52 of 223)_edited_edited.jpg

שיר משעלי, יו"ר ועד הבוגרים, עמיתי ברונפמן 

על אף שסיימתי את תכנית העמיתים לפני 12 שנים, באמצעות קהילת הבוגרים אני שומרת על החלק של שאילת שאלות משמעותיות ומפגש תמידי, וזה מגניב ומאתגר ומרגש  וגם הרבה פעמים מקום לנוח בו וללמוד משהו חדש במרחב מוכר. 

bottom of page