top of page

פרויקט של בוגר/ת העובד/ת או מתנדב/ת בארגון ללא מטרות רווח, והמענק יאפשר לו/ה להוביל יוזמה בארגון

פרויקט/מיזם שזקוק לדחיפה בעזרת סיוע כספי על מנת לעבור לשלב הבא שלו

יוזמות הנמצאות בשלב פיתוח יחסית ראשוני, אך בשלות לצאת לפועל בטווח החודשים הקרובים, כך שהמענק ייתן להן דחיפת עידוד משמעותית להתגשם

יוזמות ברוח ערכי ברונפמן

יוזמות חברתיות, קהילתיות, תרבותיות או אומנותיות

הפרויקטים הזוכים צריכים לעמוד באחד או יותר מהפרמטרים הבאים

אז איך בפועל זה קורה?

3

הגשת בקשה לקרן

מילוי טופס הבקשה לקרן

2

שיחה עם נציג הקרן

שיחה עם אחד מיושבי הראש של הקרן/עם מנהלת התכנית/עם מנהלת קהילת הבוגרים. מטרת השיחה היא להבין יותר לעומק את המיזם, ובמידה שישנה התאמה להכוון להמשך ההגשה עצמה. לעיתים השיחה מסייעת למגיש/ה למקד את מטרותיו/ה ולחדד את אופי הפרויקט

1

טופס קדם הגשה

הגשת טופס קצר וקליל הבודק התאמה ראשונית של היוזמה לפרמטרים של הקרן

קרן היזמות לשנת 2024 נפתחה!
ניתן להגיש את הפרויקטים 

6

בחירת הפרויקטים ונתינת המענקים

לאחר מספר דיונים בוועדה, נבחרים עשרה פרויקטים זוכים, ואלו מקבלים את המענק

5

בירורים חוזרים

במידת הצורך מתנהלות שיחות מול מגישי הבקשות על מנת לברר לעומק את אופי הפרויקט, היתכנותו, ומטרותיו

4

ועדת קרן היזמות

ועדת קרן יזמות הבוגרים האחראית על בחירת הפרויקטים מורכבת מבוגרות ובוגרים מהקהילה הישראלית ומהקהילה האמריקנית. הוועדה דנה יחד בפרויקטים שהוגשו, ובוחרת מדי שנה עשרה פרויקטים משתי הקהילות להם ניתן מענק. הועדה מתכנסת מספר פעמים על מנת לדון לעומק בבחירת הבקשות, ואלו נבחרות על בסיס התאמה למטרות הקרן

דוגמאות
לפרוייקטים
שזכו בעבר 

אתר 'סקולרז ישראל' המרכז מידע על מלגות

Screen Shot 2022-04-04 at 14.59.37.png
גישה לאקדמיה

בן לוריא | 2011 

אתר 'סקולרז ישראל' המרכז

מידע על מלגות

בעזרת המענק מקרן היזמות, בן הקים אתר בשם 'סקולרז' המנגיש לישראלים אפשרויות להשכלה גבוהה במוסדות מובילים בעולם. המידע מוגש בגובה העיניים וכולל סיפורי הצלחה וטיפים, במטרה לעודד צעירים מרקעים מגוונים ופחות מבוססים להשתלב במוסדות לימודים אלו, ובכך להגביר את הגיוון באקדמיה.

 • איך אדע אם יש לי סיכוי להתקבל?
  הטיפ הכי טוב שלנו - הוא פשוט לנסות… ההרשמה בחינם, ועבור הרבה מהמגישים והמגישות היא תהליך מעניין ומלמד בפני עצמו. אנחנו לא בהכרח מחפשים את התלמידים והתלמידות הכי מצטיינים, אפילו לא חייבים אנגלית טובה כדי להתקבל. אבל כן חשוב לנו לשלב בתכנית א.נשים עם מעוף וסקרנות אינטלקטואלית, עם אישיות רחבה ויכולות חברתיות גבוהות. חשוב לנו שהעמיתים והעמיתות שלנו יהיו בעלי בגרות פנימית, עם חיבה לאתגרים וצמא למפגשים מעמיקים. אנחנו מחפשים את מי שאולי אין להם את התשובות הכי טובות, אבל יש להם את השאלות הכי מעניינות. פשוט מלאו את הטופס, והשתדלו לא לנסות להרשים אותנו, אלא פשוט לענות בכנות...
 • זו תכנית לחילונים? מסורתיים? דתיים?
  כל התשובות נכונות. המטרה שלנו היא לאפשר מסע משותף אל המגוון והעושר הגלומים בתרבות שלנו. התכנית מחברת בין בני ובנות נוער מכל גווני הקשת החילונית-מסורתית-רפורמית-דתית וכל מה שביניהן, מתוך רצון לבסס קהילה המושתתת על יחסים חברתיים בעלי משמעות עמוקה, שמרחיבים את תפישת העולם של כל אחד ואחת ממשתתפי התכנית.
 • איך משלבים את התכנית עם הלימודים בתיכון או עם הפעילות בתנועת הנוער?
  שמחים ששאלת! הרבה מהעמיתים והעמיתות שלנו לאורך השנים משלבים את התכנית עם פעילויות נוספות וכמובן עם לימודים ובגרויות… בסך הכל העמיתים צפויים להפסיד כארבעה ימי לימודים במהלך כיתה י"א ועוד שמונה ימי לימודים במהלך י"ב, מחציתם במסגרת הטיסה לארה"ב - היעדרות שמאושרת על ידי משרד החינוך. יתר הימים מפוזרים לאורך השנה כדי לוודא שלא תפסידו יותר מדי חומר במרוכז ותוכלו להשלים. רוב הסמינרים מתקיימים סמוך למועדי חופשות וחגים כדי לצמצם למינימום את ימי הלימודים שתפסידו. ההשתתפות בכל הפעילויות היא חובה, לפעמים זה דורש מאמץ ותכנון, ובמקרים חריגים של ימים שלא תוכלו לוותר עליהם - דברו איתנו ונמצא פתרון. הנסיון שלנו מלמד שגם עמיתים ועמיתות שפעילים בתנועות נוער או מסגרות התנדבותיות מצליחים לשלב בין הפעילויות השונות.
 • מה קורה מרגע ששלחתי את הטופס?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. במהלך החודשים ינואר-פברואר הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויערוך סינון ראשוני, מי שיעברו לשלב הבא יוזמנו לראיון ראשון ומי שיעברו גם אותו - יוזמנו לראיון שני. זה אולי נשמע כמו תהליך ארוך, אבל הוא מעניין וחווייתי ומדי שנה אנחנו שומעים ממועמדים ומועמדות שגם אם לא התקבלו - נהנו מאוד מהראיונות. בסיום הראיונות, אנחנו מעדכנים את 20 המועמדים/המועמדות שהתקבלו וכמובן שמודיעים גם לאלו שלא התקבלו.
 • אז מה בעצם עושים בתכנית?
  התכנית מורכבת משמונה סמינרים שמתקיימים ברחבי הארץ וסמינר נוסף של 14 יום בארה"ב. הסמינר הראשון מתקיים באפריל בכיתה י"א והאחרון בפברואר בכיתה י"ב. פירוט נוסף על הסמינרים מופיע באתר ההרשמה (בכפתור שבראש העמוד כאן למעלה). אבל התוכנית היא הרבה מעבר לסמינרים. היא משימות מעניינות, מפגשים ושיחות לא מתוכננים שנולדים מתוך הקשרים שנוצרים בסמינרים. עם סיום התוכנית בכיתה י"ב, העמיתות והעמיתים מצטרפים לקהילת הבוגרים של עמיתי ברונפמן, שחברים בה יותר מ-1,300 בוגרים בישראל ובארה"ב. תכנית הבוגרים תמשיך ללוות אתכם באירועים מיוחדים, בתמיכה בפרוייקטים אישיים באמצעות קרן יזמות הבוגרים, בשיחות עם אנשי צוות ועוד.
 • כמה עולה ההשתתפות?
  התכנית היא תכנית מלגה עבור העמיתים הנבחרים. לכן, כל מה שכלול בה, לרבות הסמינרים והנסיעה לארצות הברית, ממומן באופן מלא על תכנית עמיתי ברונפמן. הדבר היחיד שאנו דורשים מן העמיתים בתמורה היא ההתחייבות להשתתפות מלאה בתכנית – פיזית ורעיונית.
 • מהי קהילת הבוגרים?
  קהילת הבוגרים מורכבת מכל מי שסיימו את תכנית העמיתים משנת 1998 ועד היום. הקהילה מונהגת על ידי ועד הבוגרים וצוות התכנית, ומקיימת אירועים קבועים שמתרחשים כל שנה - שבת בוגרים משותפת לחמשת המחזורים הצעירים של התכנית, "תוצרת בוגרת" – אירוע בו הבוגרים והבוגרות מציגים דברים מעניינים מחייהם האישיים (למשל – סרטים שיצרו, מחקרים באקדמיה, סיפורים אישיים ועוד), נקודת מבט – מפגשים אינטימיים סביב נושאי עניין מגוונים (הבחירות בארה"ב, מגדר, נקודות מבט על הסכסוך הישראלי פלסטיני ועוד). קהילת הבוגרים מהווה גם רשת קשרים בין בוגרים צעירים למבוגרים: למשל, תכנית מנטורינג בין בוגרים מבוגרים לצעירים. לקהילה יש גם קבוצת פייסבוק ייעודית ופרטית, ובה אפשר תמיד להתייעץ בכל צומת משמעותי בחיים ולקבל עצות טובות וחכמות מאנשים שגדולים מכם בכמה שנים, אבל כנראה שדומים לכם בלא מעט דברים…
 • מה הקשר לתוכנית האמריקנית?
  במקביל לתכנית הישראלית, ישנה תכנית אמריקנית ובה 26 עמיתים ועמיתות, גם הם בכיתה י"א. הקבוצות נפגשות במסגרת ביקור העמיתים הישראלים בארה"ב, וגם באופן וירטואלי לאורך השנה. במסגרת קהילת הבוגרים ממשיכים להתקיים קשרים בין הבוגרים הישראלים לבוגרים האמריקנים.
 • מהו תהליך המיון והקבלה לתכנית?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. בהמשך, הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויזמין את מי שנמצאו מתאימים או מתאימות לראיון. מתוך מי שיצלחו את הראיון, נרכיב קבוצה של 20 עמיתים ועמיתות. בכל שלב תקבלו מאיתנו עדכון בין אם עברתם ובין אם לא.
 • מה קורה מרגע ששלחתי את הטופס?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. בהמשך, הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויזמין את מי שנמצאו מתאימים או מתאימות לראיון. מתוך מי שיצלחו את הראיון, נרכיב קבוצה של 20 עמיתים ועמיתות. בכל שלב תקבלו מאיתנו עדכון בין אם עברתם ובין אם לא.
bottom of page