top of page

החזון שלנו

המשימה שלנו היא לבנות עתיד דינאמי ופלורליסטי, באמצעות טיפוח קהילה של צעירים וצעירות, סקרנים, חושבים, פעילים וחוקרים, בישראל ובקהילה היהודית בארצות-הברית.

אנו שואפים ליצור חברה שמנהיגיה הם אנשים ונשים בעלי תפיסת עולם רחבה ומורכבת, שרואים בארון הספרים ובתרבות הישראלית – יהודית אמצעי לגילוי של משמעות, ליצירתיות ולשינוי.

החזון שלנו

מעוררים מחשבה, מכוונים לעשייה

לתכנית נבחרים צעירות וצעירים בעלי זהות מגוונת שיהיו שותפים להובלה וליצירה של תרבות, הגות, ערכים ויזמות חברתית בחברה הישראלית ובעולם היהודי. מתוך מסע משותף אל המגוון והעושר הגלומים בתרבות שלנו, אנו בונים קהילה המושתתת על יחסים חברתיים בעלי משמעות עמוקה, שמרחיבים את תפישת העולם של כל אחד ממשתתפי ובוגרי התכנית. אנו מעודדים את בוגרינו להטביע חותם בעולם, בחברה, ובעולם היהודי, ולהתפתח ולהוביל באחד או יותר מהמרחבים הבאים: הגות ומחשבה; חברה ויזמות קהילתית; קולות ערכיים; יצירה תרבותית.

_MG_0002.jpg
אדגר ברונפמן

אדגר ברונפמן ז"ל

בשנת 1987, ייסד אדגר את עמיתי ברונפמן, רשת של יהודים צעירים מישראל ומצפון אמריקה, שחברים בה מספר מהכותבים, ההוגים והמנהיגים היהודים החשובים ביותר בעולם כיום.

אדגר מ׳ ברונפמן מוכר בזירה העולמית בעיקר בשל תפקידו כיו"ר קונגרס היהודי העולמי, וכן בעקבות  פעילותו  במאבק לשחרור יהודי ברית המועצות בתקופת מסך הברזל.

אדגר שם תקוותו ביכולת של אנשים צעירים לחצוב את הדרך, ולייצר פתרונות שחמקו מהדורות הקודמים. הוא העריך ראיה מעמיקה על פני רוחבית, איכות על פני כמות. אדגר עשה בחירה מושכלת להשקיע משאבים אדירים בתכנית שאפתנית ברמה הגבוהה ביותר, שהמשתתפים בה נבחרים בקפידה רבה. היתה לו הסבלנות והיכולת לראות קדימה, ואלה איפשרו לו להגיע להבנה שבחירה מדויקת בקבוצה קטנה של אנשים צעירים מוכשרים, שנה אחרי שנה, תייצר רשת שתגדל בהדרגה. אותה רשת תתפתח וכח ההשפעה שלה יגדל למימדים שחורגים הרבה מעבר למספר בוגרי התכנית גרידא

etgar.jpeg

אדגר האמין עמוקות בדמוקרטיה, בצורתה האמיתית והבסיסית. הוא היה נחוש בדעתו כי התקדמות לעבר עתיד טוב יותר, עבור העם היהודי והאנושות כולה, כרוכה בשיח פתוח ונלהב. במרוצת השנים, אדגר למד שיהודים שיש להם קשר חזק לטקסט יהודי, אלה הנטועים בקסם ובקושי שנוצר ברגע של התמודדות עם טקסטים אלה, בלא תלות בקיום אורך חיים דתי כזה או אחר, הם האנשים שיש בידיהם את ארגז הכלים המתאים לעצב את עתידו של העם היהודי, ולהביא את העולם למקום טוב יותר.

התכנית האמריקאית

תכנית צפון אמריקנית

תכנית העמיתים הצפון אמריקנית מתקיימת במקביל לתכנית הישראלית.

בתכנית 26 עמיתים ועמיתות בכיתה י"א, מכל רחבי צפון אמריקה. הקבוצות נפגשות בקיץ בישראל ובדצמבר בארה"ב. המפגש הוא הזדמנות ייחודית להיכרות עם יהודי התפוצות ועם הפנים המגוונים של יהדות התפוצות. החיבור עם התכנית האמריקנית הוא עוד נדבך במסע בעקבות הזהות היהודית והישראלית של העמיתים והעמיתות.

211510088_2860994754211565_8742359554403188616_n_edited.jpg
הצוות ל

הצוות שלנו

צוות התכנית משלב צוות חינוכי קבוע, מורים ומורות, וצוות מנהלי.

התהליך החינוכי מובל על ידי מנחים, שמסייעים בהכוונה אך לא מספקים תשובות עבור העמיתים או במקומם. המורים והמורות שלנו, הם אנשי הגות ומעשה המביאים איתם ידע מגוון ומעמיק בטווח רחב של נושאים שנע בין ארון הספרים היהודי, פילוסופיה, הגות, תרבות, חברה וקהילה. הם מלווים את התכנית וממשיכים לנכוח גם בחייהם של בוגרי ובוגרות התוכנית, בפעילויות עיון ודיון לאורך השנה. 

bronfman_26.7.2023_148.JPG
יובל נוסן_edited.jpg

יובל נוסן, בוגר עמיתים 2009, גר בירושלים, נשוי לאלישבע ואבא לנטע. גדל בהושעיה, התנדב לשנת שירות כחלק מארגון ‘צמרת’ ולאחריה למד בישיבת ‘הר עציון‘. שירת ביחידת העורב של הנח“ל כלוחם, מפקד וקצין. בוגר תואר שני בחוג לספרות עברית כחלק מתכנית ‘רביבים’ להכשרת מורים באוניברסיטה העברית ובוגר תכנית להנחיית קבוצות במכללת אורנים. הנחה קבוצות בארגון 'גשר' ובעמיתי ברונפמן, מלמד מקצועות הומניים בתיכון.

יובל נוסן

מנהל חינוכי

דפנה יזרעאל_edited.jpg

דפנה פעילה בתחומי היהדות הישראלית, פיתוח קהילה, וקהילות צעירים מזה שנים רבות. היא מילאה תפקידים ניהוליים וחינוכיים במכון מנדל למנהיגות, בית תפילה ישראלי ומרכז זלמן שז”ר, והיתה שליחה קהילתית בכירה בקהילת מטרו ווסט, ניו ג’רזי. בוגרת החוגים לפילוסופיה יהודית ומדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב, למדה לתואר שני בתכנית לפרשנות באוניברסיטת בר אילן, בוגרת בית מדרש לתלמידים מצטיינים במדעי היהדות במכון הרטמן, ובוגרת התכנית לניהול מוסדות תרבות והתכנית לייעוץ בהתפתחות קריירה באוניברסיטת תל אביב. שמשה בהתנדבות  כיו"ר פורום ארגוני הבוגרים בישראל וחברת הועד המנהל.

דפנה יזרעאל

מנהלת עמיתי ברונפמן בישראל 

בקי-לאתר-832x1024_edited.jpg

בקי היא בוגרת תכנית עמיתי ברונפמן ארצות הברית (1997). היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות מאוניברסיטת Barnard שבניו יורק בלימודי ארצות הברית. בעבר עבדה בקי בחברת Ernst & Young בניו יורק כמנהלת תחום עשייה חברתית ובארגון Diversity @ Work, עמותה הפועלת לשילוב מבוגרים עם צרכים מיוחדים במקומות עבודה, במלבורן, אוסטרליה.

כבוגרת עמיתי ברונפמן; היא הייתה פעילה בקהילת הבוגרים כחברה בוועד המייעץ, ובשנת 2008 הצטרפה לצוות התכנית כרכזת בוגרים, וב-2011 כמנהלת שותפה של התכנית. ב-2016 מונתה למנכ"לית. בקי חיה בברוקלין, ניו יורק עם בעלה מייקל ובנותיה מרים ופרל.

בקי וורוינדה

מנכ"לית The Bronfman Fellowship

FB_IMG_1639955668239.jpg

אלי גר בישוב קדם ערבה, נשוי לרותם ואב לשקד. גדל בקרני שומרון ושירת ביחידת אגוז כלוחם ומפקד. עבד כחמש שנים ב"מסע ישראלי" כמדריך, מנחה קבוצות, רכז ורכז גיוס. בוגר תואר ראשון בעבודה סוציאלית בדגש קהילתי מאוניברסיטת אריאל. בוגר תוכנית 'ישראל 2050' להכשרת אקטיביסטים למדיניות חברתית-כלכלית. במהלך התואר הראשון יזם את הפורום להסדרת מעמד הסייענים - פורום של אנשי תקשורת, משפט ובכירי צבא לשעבר העוסק בזכויות משתפי פעולה לשעבר עם כוחות הביטחון. 

אלי טפלו

מנהל פרויקטים

עדן ביטון-Eden BW.jpg

עדן  (בוגרת עמיתי ברונפמן 2017) נולדה וגדלה בחיפה. לפני הצבא למדה במכינת ״בית ישראל״ בירושלים ולאחר מכן התגייסה לקורס הו״ד ושובצה כמפקדת השכלה במחו״ה אלון. למדה בתכנית מבוע של בית פרת, והדריכה במכינת ירוחם. באוקטובר עתידה להתחיל את לימודיה במרכז האקדמי שלם שבירושלים.

עדן ביטון

רכזת לוגיסטית עמיתים 2023

פז בנדק-Paz BW.jpg

פז בנדק (בוגר עמיתי ברונפמן 2013)  גדל ביישוב שמשית שבעמק יזרעאל, כיום מתגורר בירושלים. לאחר סיום לימודיו התיכוניים המשיך לשנת שירות בחברה למתנסי"ם. את שירותו הצבאי עשה כחייל וכמפקד במסגרת מסלול "שחקים" של חיל המודיעין. כיום, פז סטודנט להיסטוריה ולמדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה ולומד לתעודת הוראה במכון "כרם". במקביל, עובד כדאטא אנליסט בחברת "לייטריקס"

פז בנדק

מנחה עמיתים 2023

שירה רוזנק_edited.jpg

שירה בוגרת תכנית עמיתי ברונפמן (2010). בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ובהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית. מלאה תפקידים שונים בהדרכה, הנחיה, ריכוז וכתיבת תוכן בעיתון 'אותיות', במדרשת לינדנבאום, בבית אביחי, בחוגי סיירות של קק"ל, ובקורסי הכשרת מדריכי טיולים מטעם משרד החינוך. הדריכה והנחתה את תכנית העמיתים בשנים 2017-2019. מרכזת את תכניות הנוער בבית אביחי, ואת פעילות בית מדרש 'מעין' שבגוש עציון. נשואה לאמיתי, מתגוררת בירושלים.

שירה רוזנק

מנהלת קהילת בוגרים

נורית-Nurit BW.jpg

נורית (בוגרת עמיתי ברונפמן  2013) נולדה וגדלה בירושלים, שם סיימה את למודיה התיכוניים בבית הספר "קשת", והיום גרה בה היום עם בן זוגה רפי. לאחר שירותה הצבאי כקצינה בחיל חינוך, נורית למדה במכון "הדר", הייתה רכזת בתכנית "ליסאן" ועשתה שליחות באוסטרליה. למדה תואר ראשון באוניברסיטה העברית בהיסטוריה וסוציולוגיה אנתרופולוגיה. כיום עושה תואר שני בסוציולוגיה אנתרופולוגיה ותעודת הוראה במכון כרם. במקביל, עובדת במחקר באוניברסיטת בר אילן, בתכנית "שגרירי רוטשילד" ובאוניברסיטה העברית כעוזרת הוראה.

נורית ברקן- בוקרסלי

מנחה עמיתים 2023

נאווה מלכי_edited_edited.jpg

נאווה היא בוגרת תואר ראשון בתקשורת וניהול במסלול האקדמי המכללה למנהל עם התמחות בתקשורת שכנועית ודיגיטלית. היא גרה בירושלים עם בן זוגה ישראל ושני בניהם.
נאווה היא ילידת צרפת, אשר גדלה והתחנכה בירושלים. היא עלתה לארץ בגיל 4 עם משפחתה. היא למדה בתיכון אולפנה תורנית לאומנויות עם התמחות בתיאטרון.
את השירות הלאומי שלה היא עשתה בחוות סוסים אשר מתמחה ברכיבה טיפולית ומטפלת באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

נאווה מלכי

מנהלת תפעול

מיכל טיקוצינסקי_edited.jpg

ד”ר מיכל טיקוצ’ינסקי היא חוקרת, עורכת דין ורבנית. היא ראש בית המדרש לנשים במרכז האקדמי בית מורשה, ראש תוכנית ההלכה בבית מורשה ובתוכנית ללימודים גבוהים בבית המדרש לנשים במגדל עוז ומרצה במרכז האקדמי שלם.

ד"ר טיקוצ’ינסקי למדה משפט באוניברסיטת בר אילן ולימודי תלמוד במת"ן, ועשתה את עבודת הדוקטור שלה במחלקה לתלמוד באוניברסיטת בר אילן. היא פרסמה מאמרים בנושאי הלכה, פרשנות התלמוד ומדיניות ציבורית לאור המשפט העברי בכתבי עת שונים, ובמסגרת עבודתה הציבורית היא שותפה, בין השאר, בפורום האורתודוקסי בישראל, וחברה בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת.

מיכל טיקוצ'ינסקי

מורה בתכנית העמיתים 2022

נטע פוליצר_edited.jpg

בוגר עמיתי ברונפמן 2005, וכיום חי בירושלים עם בת זוגו ובנו. בעשור האחרון פועל במרחבי תפר שונים בתוך השדה החינוכי היהודי-שראלי, מתוך ניסיון ליצור, להעמיק ולחבר תפיסות וזהויות שונות. בעבר עבד במגוון ארגונים לפיתוח זהותי יהודית מגוונת ושינוי חברתי ביניהם בינ״ה והמכון לחינוך יהודי חוויתי (IEJE). נטע עבד בעמיתי ברונפמן במגוון תפקידים ובשנים האחרונות כמנהל החינוכי של התכנית. כיום הוא מנהל את תכנית אנקאונטר בישראל המביאה מנהיגות ומנהיגים יהודיים ישראלים ממגוון רקעים לתהליכי למידה ובירור סביב הסכסוך הישראלי-פלסטיני  מתוך שאיפה ליצור מנהיגות יהודית חוצת מגזרים, מודעת ואמיצה ביחס לסכסוך ולאתגרים הנלווים לו. נטע בוגר תואר ראשון בספרות ערבית וספרות השוואתית באוניברסיטה העברית, ותואר שני במחשבת האסלאם באוניברסיטה החופשית בברלין.

נטע פוליצר

מורה בתכנית העמיתים 2022

רני יגר_edited.jpg

רני הוא עמית מחקר ומנהל מחלקת הטקסים במכון הרטמן. בוגר תואר ראשון בהיסטוריה כללית ומחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים ובה גם למד לתואר שני בהיסטוריה אמריקאית. כתב דוקטורט בחוג לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר-אילן שנושאה הוא התרבות היהודית -ישראלית בעיניו של אברהם שלונסקי. בוגר בית המדרש המתקדם של מכון שלום הרטמן, היה מנהל עמית ושותף להקמתה של תכנית בארי, וניהל את בית הספר להוראת תרבות ישראל. שימש כאיש סגל במכללת "עלמא", בתכנית "אופקים" של אוניברסיטת תל-אביב וכן שהה שנה כמרצה אורח ב"פידיאה", המכון ללימודי יהדות בסטוקהולם, שבדיה. בשנת 2004 היה ממקימי בית תפילה ישראלי בתל-אביב, הפועל כקהילה החוגגת יחד שבתות, חגים וטקסי חיים ומקיים פעילות חינוכית וחווייתית במרחב הציבורי הישראלי.

רני יגר

מורה בתכנית העמיתים 2022

חגית סבאג ישראל_edited.jpg

אשת חינוך ופעילה חברתית דרומית, תושבת באר שבע. מרצה בקריה האקדמית אונו במחלקה ללימודי יהדות. מנחה בבית מדרש קולות ובינ״ה והקימה מספר בתי מדרש בפריפריה. יועצת לגופים חינוכיים בתחום יהדות ישראלית, מלווה משפחות ויחידים בסוגיות חיים, כותבת ועורכת טקסטים סביב מעגל החיים היהודי. חגית היא ממקימי הפורום להתחדשות יהודית בנגב, ועומדת כעת בראשו וחברה ביוזמה הבין דתית בנגב. בעלת הסמכה לרבנות מבית המדרש לרבנים ע״ש שכטר. תחומי הלימוד, המעשה והמחקר של חגית עוסקים בפיתוח שפה בית מדרשית ובניית כלי עבודה למטפלים ולמחנכים. פסיכולוגיה ויהדות, פמיניזם מזרחי, ופיתוח טקסים סביב מעגל החיים.

חגית סבאג ישראל

מורה בתכנית העמיתים 2022

מידע ארגוני

ארגון עמיתי ברונפמן (The Bronfman Fellowship) הוא ארגון בין-לאומי ללא מטרות רווח, הפועל בישראל ובארה"ב. 

הארגון פועל בהתאם לתקנת המיסוי האמריקאית לארגונים ללא מטרות רווח 501(c)(3). וממומן באמצעות תרומות רבות של תורמים יחידים ומענק שנתי של  קרן סמואל ברונפמן

בישראל, תכנית עמיתי ברונפמן מופעלת על ידי הלל ישראל בע"מ (חל"צ).

 

תוכנית עמיתי ברונפמן מתחייבת לרמה הגבוהה ביותר של ביטחון ובטיחות במהלך הסמינרים שלנו. הסמינרים  מתוכננים ע"י צוות חינוכי ולוגיסטי מקצועי. הספק הלוגיסטי בישראל של הפעילות הינו 'החוויה הישראלית' המתמחה בארגון טיולים, ובתכנון חינוכי ולוגיסטי. כל פעילות שטח של הסמינרים מתואמת ומאושרת על ידי "מוקד טבע", מוקד הביטחון והבטיחות בטיולים של החברה להגנת הטבע.

 

תכנית עמיתי ברונפמן חברה בפורומים שונים ובהם פורום ארגוני מנהיגות לצעירים ונוער ופורום ארגוני בוגרים

מידע ארגוני
bottom of page