התכנית

תכנית העמיתים היא הזדמנות ייחודית לגבש תפישת עולם רחבה, להכיר מקרוב א.נשים, מקומות, דעות, גישות וקהילות. התכנית מפגישה מדי שנה 20 תלמידי ותלמידות כיתה י"א מרקעים שונים לחוויה ייחודית ומתמשכת, ביחד ולחוד, לאורך שנה שלמה.

זה מסע שמתחיל בי"א ונשאר איתך לכל החיים: דרך סמינרים, מפגשים, שיחות, קריאה, כתיבה, והעמקה, מתהווה ארגז כלים נדיר שמאפשר למשתתפים ולמשתתפות  להבין טוב יותר את הסביבה שלהם, את הקהילה שלהם, את הדור שלהם, ובדרך - לגלות המון דברים חדשים על עצמם. התוכנית כוללת גם סמינר בן שבועיים ארה"ב ומפגש עם תכנית העמיתים המקבילה שמתקיימת בארה"ב. 

 
 

הסמינרים

תכנית העמיתים מבוססת בעיקרה על 9 סמינרים שנמשכים מספר ימים ומתקיימים במקומות שונים ברחבי הארץ וסמינר נוסף של שבועיים שמתקיים בארה"ב. ישנן שיטות רבות ומגוונות ללמידה ועיון, הבחירה שלנו בסמינרים נובעת מהתפישה שלנו שחוויות הכוללות כניסה לתוך מרחב שונה ממציאות היום-יום, יש יכולות  להטביע בנו חותם אחר וייחודי שילווה אותנו גם עם החזרה לשגרת החיים שלנו, וגם שנים לאחר מכן. הסמינרים כוללים מגוון רחב של חוויות אישיות וקבוצתיות יוצאות דופן, למידה מעמיקה, מפגשים עם אנשי הגות ועשייה, מורים, מרצים, אנשי תרבות, מובילי דעה ועוד. בין סמינר לסמינר, אנחנו מדברים, כותבים, יוצרים, מעבדים חוויות ורעיונות ולעתים גם נפגשים - באופן פורמלי או בלתי פורמלי.

WhatsApp Image 2018-05-29 at 13.45.59 (2).jpeg
Image by Sander Crombach

סיור סליחות | מתוך הסמינר חשבון נפש 2018

ברמה האישית, הקבוצתית והחברתית. הסמינר שואל שאלות בסוגיות של מרכז ופריפריה ושל מה קיים ב"חצר האחורית" שלנו. הסמינר מתקיים בתל אביב ובדרום הארץ. 

 

תהליך הקבלה

תהליך הקבלה לתוכנית העמיתים כולל שלושה שלבים ומתקיים מדי שנה בין החודשים אוקטובר-פברואר. 

התהליך ארוך ומשמעותי, זה תהליך בחינה הדדי שמאפשר למועמדים לוודא שהתוכנית מתאימה להם ולנו לוודא שהם מתאימים לתוכנית. אנחנו מחפשים בנות ובני נוער המגיעים מרקעים חברתיים שונים, צעירים עם מעוף, סקרנות אינטלקטואלית, אישיות רחבה ויכולות חברתיות גבוהות. אנחנו מחפשים צעירות וצעירים עם בגרות פנימית, כאלה שאוהבים אתגרים וצמאים למפגש מעמיק. אנחנו מחפשים נערות ונערים שגם אם אין להם את התשובות הכי נכונות, הם יודעים לשאול את השאלות הכי מעניינות. ההרשמה כוללת מילוי טפסים, מכתב המלצה, ראיון וסדנא. מעניין אותך? אפשר להשאיר פרטים כאן ולקבל מאיתנו עדכון כשההרשמה נפתחת.

 

שאלות ותשובות