top of page

התכנית

תכנית העמיתים היא הזדמנות ייחודית לגבש תפישת עולם רחבה, להכיר מקרוב א.נשים, מקומות, דעות, גישות וקהילות. התכנית מפגישה מדי שנה 20 תלמידי ותלמידות כיתה י"א מרקעים שונים לחוויה ייחודית ומתמשכת, ביחד ולחוד, לאורך שנה שלמה.

זה מסע שמתחיל בי"א ונשאר איתך לכל החיים: דרך סמינרים, מפגשים, שיחות, קריאה, כתיבה, והעמקה, מתהווה ארגז כלים נדיר שמאפשר למשתתפים ולמשתתפות  להבין טוב יותר את הסביבה שלהם, את הקהילה שלהם, את הדור שלהם, ובדרך - לגלות המון דברים חדשים על עצמם. התוכנית כוללת גם סמינר בן שבועיים ארה"ב ומפגש עם תכנית העמיתים המקבילה שמתקיימת בארה"ב. 

סמינרים
התוכנית

הסמינרים

תכנית העמיתים מבוססת בעיקרה על 9 סמינרים שנמשכים מספר ימים ומתקיימים במקומות שונים ברחבי הארץ וסמינר נוסף של שבועיים שמתקיים בארה"ב. ישנן שיטות רבות ומגוונות ללמידה ועיון, הבחירה שלנו בסמינרים נובעת מהתפישה שלנו שחוויות הכוללות כניסה לתוך מרחב שונה ממציאות היום-יום, יש יכולות  להטביע בנו חותם אחר וייחודי שילווה אותנו גם עם החזרה לשגרת החיים שלנו, וגם שנים לאחר מכן. הסמינרים כוללים מגוון רחב של חוויות אישיות וקבוצתיות יוצאות דופן, למידה מעמיקה, מפגשים עם אנשי הגות ועשייה, מורים, מרצים, אנשי תרבות, מובילי דעה ועוד. בין סמינר לסמינר, אנחנו מדברים, כותבים, יוצרים, מעבדים חוויות ורעיונות ולעתים גם נפגשים - באופן פורמלי או בלתי פורמלי.

WhatsApp Image 2018-05-29 at 13.45.59 (2).jpeg
23334147_914229795397362_831924499545860311_o.jpeg

סמינר סיכום 2020
שיחה והופעה אינטימית עם שי צברי

תהליך הקבלה

תהליך הקבלה

תהליך הקבלה לתוכנית העמיתים כולל שלושה שלבים ומתקיים מדי שנה בין החודשים אוקטובר-פברואר. 

התהליך ארוך ומשמעותי, זה תהליך בחינה הדדי שמאפשר למועמדים לוודא שהתוכנית מתאימה להם ולנו לוודא שהם מתאימים לתוכנית. אנחנו מחפשים בנות ובני נוער המגיעים מרקעים חברתיים שונים, צעירים עם מעוף, סקרנות אינטלקטואלית, אישיות רחבה ויכולות חברתיות גבוהות. אנחנו מחפשים צעירות וצעירים עם בגרות פנימית, כאלה שאוהבים אתגרים וצמאים למפגש מעמיק. אנחנו מחפשים נערות ונערים שגם אם אין להם את התשובות הכי נכונות, הם יודעים לשאול את השאלות הכי מעניינות. ההרשמה כוללת מילוי טפסים, מכתב המלצה, ראיון וסדנא. מעניין אותך? אפשר להשאיר פרטים כאן ולקבל מאיתנו עדכון כשההרשמה נפתחת.

שאלות

שאלות ותשובות

 • איך אדע אם יש לי סיכוי להתקבל?
  הטיפ הכי טוב שלנו - הוא פשוט לנסות… ההרשמה בחינם, ועבור הרבה מהמגישים והמגישות היא תהליך מעניין ומלמד בפני עצמו. אנחנו לא בהכרח מחפשים את התלמידים והתלמידות הכי מצטיינים, אפילו לא חייבים אנגלית טובה כדי להתקבל. אבל כן חשוב לנו לשלב בתכנית א.נשים עם מעוף וסקרנות אינטלקטואלית, עם אישיות רחבה ויכולות חברתיות גבוהות. חשוב לנו שהעמיתים והעמיתות שלנו יהיו בעלי בגרות פנימית, עם חיבה לאתגרים וצמא למפגשים מעמיקים. אנחנו מחפשים את מי שאולי אין להם את התשובות הכי טובות, אבל יש להם את השאלות הכי מעניינות. פשוט מלאו את הטופס, והשתדלו לא לנסות להרשים אותנו, אלא פשוט לענות בכנות...
 • זו תכנית לחילונים? מסורתיים? דתיים?
  כל התשובות נכונות. המטרה שלנו היא לאפשר מסע משותף אל המגוון והעושר הגלומים בתרבות שלנו. התכנית מחברת בין בני ובנות נוער מכל גווני הקשת החילונית-מסורתית-רפורמית-דתית וכל מה שביניהן, מתוך רצון לבסס קהילה המושתתת על יחסים חברתיים בעלי משמעות עמוקה, שמרחיבים את תפישת העולם של כל אחד ואחת ממשתתפי התכנית.
 • איך משלבים את התכנית עם הלימודים בתיכון או עם הפעילות בתנועת הנוער?
  שמחים ששאלת! הרבה מהעמיתים והעמיתות שלנו לאורך השנים משלבים את התכנית עם פעילויות נוספות וכמובן עם לימודים ובגרויות… בסך הכל העמיתים צפויים להפסיד כארבעה ימי לימודים במהלך כיתה י"א ועוד שמונה ימי לימודים במהלך י"ב, מחציתם במסגרת הטיסה לארה"ב - היעדרות שמאושרת על ידי משרד החינוך. יתר הימים מפוזרים לאורך השנה כדי לוודא שלא תפסידו יותר מדי חומר במרוכז ותוכלו להשלים. רוב הסמינרים מתקיימים סמוך למועדי חופשות וחגים כדי לצמצם למינימום את ימי הלימודים שתפסידו. ההשתתפות בכל הפעילויות היא חובה, לפעמים זה דורש מאמץ ותכנון, ובמקרים חריגים של ימים שלא תוכלו לוותר עליהם - דברו איתנו ונמצא פתרון. הנסיון שלנו מלמד שגם עמיתים ועמיתות שפעילים בתנועות נוער או מסגרות התנדבותיות מצליחים לשלב בין הפעילויות השונות.
 • מה קורה מרגע ששלחתי את הטופס?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. במהלך החודשים ינואר-פברואר הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויערוך סינון ראשוני, מי שיעברו לשלב הבא יוזמנו לראיון ראשון ומי שיעברו גם אותו - יוזמנו לראיון שני. זה אולי נשמע כמו תהליך ארוך, אבל הוא מעניין וחווייתי ומדי שנה אנחנו שומעים ממועמדים ומועמדות שגם אם לא התקבלו - נהנו מאוד מהראיונות. בסיום הראיונות, אנחנו מעדכנים את 20 המועמדים/המועמדות שהתקבלו וכמובן שמודיעים גם לאלו שלא התקבלו.
 • אז מה בעצם עושים בתכנית?
  התכנית מורכבת משמונה סמינרים שמתקיימים ברחבי הארץ וסמינר נוסף של 14 יום בארה"ב. הסמינר הראשון מתקיים באפריל בכיתה י"א והאחרון בפברואר בכיתה י"ב. פירוט נוסף על הסמינרים מופיע באתר ההרשמה (בכפתור שבראש העמוד כאן למעלה). אבל התוכנית היא הרבה מעבר לסמינרים. היא משימות מעניינות, מפגשים ושיחות לא מתוכננים שנולדים מתוך הקשרים שנוצרים בסמינרים. עם סיום התוכנית בכיתה י"ב, העמיתות והעמיתים מצטרפים לקהילת הבוגרים של עמיתי ברונפמן, שחברים בה יותר מ-1,300 בוגרים בישראל ובארה"ב. תכנית הבוגרים תמשיך ללוות אתכם באירועים מיוחדים, בתמיכה בפרוייקטים אישיים באמצעות קרן יזמות הבוגרים, בשיחות עם אנשי צוות ועוד.
 • כמה עולה ההשתתפות?
  התכנית היא תכנית מלגה עבור העמיתים הנבחרים. לכן, כל מה שכלול בה, לרבות הסמינרים והנסיעה לארצות הברית, ממומן באופן מלא על תכנית עמיתי ברונפמן. הדבר היחיד שאנו דורשים מן העמיתים בתמורה היא ההתחייבות להשתתפות מלאה בתכנית – פיזית ורעיונית.
 • מהי קהילת הבוגרים?
  קהילת הבוגרים מורכבת מכל מי שסיימו את תכנית העמיתים משנת 1998 ועד היום. הקהילה מונהגת על ידי ועד הבוגרים וצוות התכנית, ומקיימת אירועים קבועים שמתרחשים כל שנה - שבת בוגרים משותפת לחמשת המחזורים הצעירים של התכנית, "תוצרת בוגרת" – אירוע בו הבוגרים והבוגרות מציגים דברים מעניינים מחייהם האישיים (למשל – סרטים שיצרו, מחקרים באקדמיה, סיפורים אישיים ועוד), נקודת מבט – מפגשים אינטימיים סביב נושאי עניין מגוונים (הבחירות בארה"ב, מגדר, נקודות מבט על הסכסוך הישראלי פלסטיני ועוד). קהילת הבוגרים מהווה גם רשת קשרים בין בוגרים צעירים למבוגרים: למשל, תכנית מנטורינג בין בוגרים מבוגרים לצעירים. לקהילה יש גם קבוצת פייסבוק ייעודית ופרטית, ובה אפשר תמיד להתייעץ בכל צומת משמעותי בחיים ולקבל עצות טובות וחכמות מאנשים שגדולים מכם בכמה שנים, אבל כנראה שדומים לכם בלא מעט דברים…
 • מה הקשר לתוכנית האמריקנית?
  במקביל לתכנית הישראלית, ישנה תכנית אמריקנית ובה 26 עמיתים ועמיתות, גם הם בכיתה י"א. הקבוצות נפגשות במסגרת ביקור העמיתים הישראלים בארה"ב, וגם באופן וירטואלי לאורך השנה. במסגרת קהילת הבוגרים ממשיכים להתקיים קשרים בין הבוגרים הישראלים לבוגרים האמריקנים.
 • מהו תהליך המיון והקבלה לתכנית?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. בהמשך, הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויזמין את מי שנמצאו מתאימים או מתאימות לראיון. מתוך מי שיצלחו את הראיון, נרכיב קבוצה של 20 עמיתים ועמיתות. בכל שלב תקבלו מאיתנו עדכון בין אם עברתם ובין אם לא.
 • מה קורה מרגע ששלחתי את הטופס?
  כחלק מתהליך מילוי הטופס, תצטרכו למלא פרטי קשר של ממליץ או ממליצה, אנחנו כבר נפנה אליהם ונבקש שיעבירו המלצה עליכם. כאשר נקבל את מכתב ההמלצה, הגשת המועמדות שלכם תושלם וכמובן שניידע אתכם על כך במייל. בהמשך, הצוות שלנו יקרא באופן מעמיק את הטפסים ויזמין את מי שנמצאו מתאימים או מתאימות לראיון. מתוך מי שיצלחו את הראיון, נרכיב קבוצה של 20 עמיתים ועמיתות. בכל שלב תקבלו מאיתנו עדכון בין אם עברתם ובין אם לא.
bottom of page